II Polski Kongres „Pokonać Sepsę” – praktyka w świetle nowej definicji

II Polski Kongres „Pokonać Sepsę” – praktyka w świetle nowej definicji

Na świecie co kilka sekund ktoś umiera z powodu sepsy. Jest to niewłaściwa reakcja organizmu na zakażenie, jej ofiarą może więc być każdy z nas. Sepsa może prowadzić do niewydolności wielu narządów, a w konsekwencji do śmierci. Pomimo postępów współczesnej medycyny pozostaje główną przyczyną zgonów z powodu zakażeń. Szpitalna śmiertelność z jej powodu waha się między 30 a 60%. Dlatego sepsa wymaga bardzo poważnego traktowania i interdyscyplinarnej dyskusji, która pozwoli wytyczyć właściwą strategię postępowania.

Stąd powstała koncepcja zorganizowania I Polskiego Kongresu „Pokonać Sepsę”, który odbył się w 2015 roku. Został on pozytywnie oceniony przez ponadtysięczne grono uczestników, uznano go za sukces zarówno organizacyjny, jak i merytoryczny. Rok 2016 przynosi nowe informacje i ustalenia na temat sepsy, dlatego planujemy II Polski Kongres „Pokonać Sepsę” jako wielodyscyplinarne forum poświęcone tej najcięższej postaci zakażenia.

II Polski Kongres „Pokonać Sepsę” odbędzie w dniach 25–27 maja 2017 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym, a jego organizatorami są Stowarzyszenie na Rzecz Badania i Leczenia Sepsy „Pokonać Sepsę” założone przez prof. dr hab. Andrzeja Küblera oraz Grupa casusBTL.

Tematyka będzie wielokierunkowa – od prewencji sepsy przez szczegółową diagnostykę po sposoby leczenia. Poruszone zostaną także zagadnienia z szerszego kontekstu, takie jak sepsa a polityka zdrowotna.

II Polski Kongres „Pokonać Sepsę” – dla kogo?
Kongres skierowany jest do całego środowiska medycznego, a pośrednio też do opinii publicznej. Zapraszamy przede wszystkim lekarzy anestezjologów, chirurgów, internistów, mikrobiologów, diagnostów, lekarzy innych specjalności, w tym m.in. w dziedzinie medycyny ratunkowej i lekarzy POZ. Sepsa jest problemem interdyscyplinarnym, dlatego tylko wspólna debata i działania mające na celu promocję oraz wdrożenie systemów wczesnego rozpoznawania i skutecznego leczenia mogą odwrócić tragiczny trend i uchronić dzieci i dorosłych przed śmiertelną sepsą.

Więcej o II Polskim Kongresie „Pokonać Sepsę” na stronie wydarzenia: www.sepsa2017.pl.

Kontakt:
Karolina Kaczmarek
Biuro organizacyjne II Polskiego Kongresu „Pokonać Sepsę”
Redakcja portalu PokonacSepse.pl
Grupa casusBTL
e-mail: karolina.kaczmarek@casusbtl.pl

Wyniki ewaluacji Index Copernicus za rok 2015

Wyniki ewaluacji Index Copernicus za rok 2015

Znane już są wyniki ewaluacji czasopism naukowych Index Copernicus za rok 2015. Miło nam poinformować, że wszystkie dotychczas wydawane tytuły zanotowały wyraźne wzrosty!

Po raz pierwszy ocenie poddano Pielęgniarstwo w Anestezjologii i Intensywnej Opiece. Po pierwszym roku działalności czasopismo uzyskało wysoką notę, co mamy nadzieję będzie początkiem dalszego rozwoju tytułu.

Szczegółowe wyniki ewaluacji:

  1. Leczenie Ran 74.26
  2. Forum Zakażeń 73.62
  3. Chirurgia Plastyczna i Oparzenia 79.50
  4. Pielęgniarstwo w Anestezjologii i Intensywnej Opiece 63.06

Podobne wpisy

Zaproszenie do udziału w IX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki

Zaproszenie do udziału w IX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy!

W imieniu Komitetów Organizacyjnego i Naukowego serdecznie zapraszam Członków oraz Sympatyków Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki do udziału w IX Zjeździe PTPAiIO.

Przyszłoroczne spotkanie czeka nas w dniach 17-19 września 2015 roku w Mikołajkach – polskiej stolicy żeglarstwa, położonej w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad Jeziorem Mikołajskim.

read more…

Evereth Publishing