Modyfikacja metody replantacji palców w II strefie Verdana
w amputacjach nie-gilotynowych

dr hab. n. med. Anna Chrapusta

O książce

Ciekawa praca naukowa dr hab. n. med. Anny Chrapusty dotycząca modyfikacji metody replantacji palców w II strefie Verdana w amputacjach gilotynowych. Podjęcie tematu jest wynikiem 20-letniego doświadczenia autorki w przeprowadzaniu 200 replantacji i 300 rewaskulatyzacji u dzieci i dorosłych.

O autorze

Dr hab. n. med. Anna Chrapusta – chirurg plastyczny, doktor habilitowany nauk medycznych, kierownik Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej Szpitala im.L.Rydygiera w Krakowie, vice-prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń i zastępca redaktora naczelnego czasopisma naukowego “Chirurgia Plastyczna i Oparzenia”.

Ukończyła dodatkowe szkolenia z chirurgii plastycznej i estetycznej w Philadelphii, Wurtzburgu i Sztokholmie. Od 16 lat pracuje w prywatnej służbie zdrowia, wykonując zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii dzieci i dorosłych.

Wykonała ponad 14000 operacji. Poza typowymi zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej, zajmuje się leczeniem wad wrodzonych rąk i skutków oparzeń u dzieci i dorosłych.

Evereth Publishing