Poradnik pielęgnacji ran przewlekłych

Elżbieta Szkiler

O książce

„Poradnik Pielęgnacji Ran Przewlekłych” to długo oczekiwana pozycja popularno-naukowa na naszym rynku. Praktyka zawodowa Autorki pozwoliła na zebranie niezbędnych informacji, które są potrzebne do opieki nad pacjentem z raną przewlekłą. Jestem pewna, że będzie to dobra lektura dla rodzin, pielęgniarek i lekarzy zajmujących się tym problemem. W pigułce zostały tu przedstawione zarówno wiedza z zakresu etiopatogenezy ran przewlekłych, jak i informacje o preparatach i opatrunkach mogących pomóc w pielęgnacji i leczeniu rany. Należy również docenić fakt, że Autorka przedstawiła metody uznawane jako kontrowersyjne i nie posiadające badań potwierdzających ich skuteczność, a które można wykorzystać w pielęgnacji rany. Elżbieta Szkiler w poradniku podaje autorskie metody pielęgnacji ran do dyskusji, zachęcając do merytorycznej rozmowy na temat ich działania i efektów leczenia.

O autorze

Elżbieta Halina Szkiler – pielęgniarka, absolwentka Liceum Medycznego w Sztumie. W 2013 roku ukończyła studia pomostowe, a w 2014 roku w indywidualnym toku nauczania uzyskała tytuł magistra. W latach 1977–1999 pracowała w szpitalu, a następnie w poradni dziecięcej, później w Stowarzyszeniu Lazarus. Od 2000 roku zajmuje się leczeniem ran przewlekłych w warunkach domowych. Trzy lata później rozpoczęła świadczenie usług pielęgniarskich. Przez 7 lat wspólniczka Grupowej Praktyki Pielęgniarskiej „Homini” w Elblągu. Działalność swoją prowadzi w ramach kontraktu z NFZ w zakresie Pielęgniarskiej Opieki Długoterminowej Domowej. Ukończyła liczne kursy, w tym pielęgniarstwa rodzinnego, podstaw opieki paliatywnej, podstaw rehabilitacji chorych, leczenia ran oraz specjalizację Pielęgniarstwa Opieki Długoterminowej. Wiceprezes Stowarzyszenia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej i Długotrwale Unieruchomionych „Pomocna Dłoń” w Braniewie. Członek Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.

Pani Elżbieta Szkiler w swojej codziennej praktyce udziela porad pielęgniarskich w gabinecie i w domu chorego, służy wiedzą, pomocą i radą pacjentom w swoim regionie. Oferuje profesjonalny dobór opatrunku na ranę przewlekłą, edukację z zakresu pielęgnacji i żywienia przewlekle chorych, światłoterapię i koloroterapię oraz szeroki zakres zabiegów pielęgniarskich.

Evereth Publishing