Wybitna prof. Maria Siemionow otworzy II Forum Leczenia Ran

Prof. dr hab. n. med. Maria Siemionow, znana na całym świecie polska specjalistka chirurgii i transplantologii rekonstrukcyjnej, pracująca w USA, otworzy swoim wykładem konferencję II Forum Leczenia Ran w Zakopanem. Przyleci do nas prosto z Chicago, gdzie mieszka i pracuje od 30 lat. 

Prof. dr hab. n. med. Maria Siemionow dokonała pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy. W 2008 r. zespół specjalistów pod jej kierunkiem przeszczepił twarz kobiecie, która była ofiarą postrzelenia. Przeszczepiono ok. 80% powierzchni twarzy od zmarłej dawczyni. W 2009 r. za wybitne osiągnięcia w dziedzinie chirurgii plastycznej oraz za zasługi w pracy naukowej i badawczej, Maria Siemionow została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

 Kliknij i przeczytaj więcej na portalu ForumLeczeniaRan.pl:

Maria Siemionow

 

Zobacz również

Zobacz film z II Forum Leczenia Ran!

II Forum Leczenia Ran, które odbyło się 11–13 października w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem przyciągnęło ponad 700 lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów i specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zmagają się z leczeniem ran trudno gojących się.

Evereth Publishing zorganizuje PAIO 2019 – XI Zjazd PTPAiIO!

Bardzo miło nam poinformować, że ponownie zajmiemy się kompleksową organizacją Ogólnopolskiego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki. Konferencja odbędzie się 19-21 października 2019 r. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Rejestracja na wydarzenie rusza 1 stycznia 2019 r.

Evereth Publishing
Right Menu Icon

Udostępnij