Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
Celami Towarzystwa są: rozwijanie i propagowanie polskiej chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej zgodnie ze współczesnym stanem wiedzy, inspirowanie, zachęcanie i wdrażanie członków do pracy naukowej oraz stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, wykorzystywanie i wprowadzanie w praktyce swych zdobyczy nauki, a także reprezentowanie polskiej chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w kraju i zagranicą.
Polskie Towarzystwo Leczenia Oparzeń
Polskie Towarzystwo Leczenia Oparzeń powstało w celu szerzenia zdobyczy nauki wśród lekarzy, pielęgniarek, służb paramedycznych i w społeczeństwie w zakresie leczenia i zapobiegania oparzeniom. PTLO zachęca swych członków do pracy naukowej i stwarza im ku temu odpowiednie warunki, a także współdziała w szkoleniu lekarzy, pielęgniarek, służb paramedycznych i innych osób w zakresie leczenia i zapobiegania oparzeniom. Zadaniem Towarzystwa jest również inspirowanie, zachęcanie i wdrażanie członków do pracy naukowej i stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a także reprezentowanie członków Towarzystwa w kraju i poza jego granicami.
Polskie Towarzystwo Lekarskie
Polskie Towarzystwo Lekarskie jest medycznym, interdyscyplinarnym stowarzyszeniem dobrowolnie zrzeszonych lekarzy, które posiada status organizacji pożytku publicznego. Terenem społecznej aktywności PTL jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, a poprzez Członków Korespondentów utrzymywany jest kontakt z polskimi lekarzami na całym świecie. Celem towarzystwa jest dążenie, by lekarze w pracy wykazywali się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i nienaganną etyką, dlatego głównym zadaniem PTL jest kształcenie ustawiczne lekarzy, poprzez pogłębianie ich wiedzy oraz podnoszenie poziomu naukowego i etycznego. Rocznie towarzystwo organizuje kilkadziesiąt spotkań naukowych, edukacyjnych, konferencji i kongresów na szczeblu regionalnym i krajowym. PTL dąży do integracji lekarzy medycyny ogólnej, rodzinnej i specjalistów różnych gałęzi medycyny; między innymi ułatwia lekarzom kontakt z wysokiej rangi specjalistami.
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie jest profesjonalnym stowarzyszeniem naukowym, mającym na celu rozwój praktyki pielęgniarskiej w oparciu o dowody naukowe oraz zapewnienie najwyższych standardów opieki zdrowotnej i dostępności do świadczeń pielęgniarskich dla polskiego społeczeństwa. Cele towarzystwa realizowane są poprzez działania w zakresie rozwoju podstaw badawczych dla profesji, rozwój standardów kształcenia, legislacji i praktyki zawodowej pielęgniarek oraz rozwijanie szerokiej współpracy krajowej i międzynarodowej. Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie jest stowarzyszeniem ogólnokrajowym, otwartym dla wszystkich, którzy chcą pracować na rzecz rozwoju zawodu pielęgniarki.
Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej
W 2003 roku we Wrocławiu zostało zarejestrowane i rozpoczęło działalność Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej. Celem stowarzyszenia jest przede wszystkim działalność naukowa i edukacyjna prowadząca do integracji mikrobiologii jako nauki podstawowej z klinicznymi naukami medycznymi. Towarzystwo dąży do jak najlepszego przygotowania polskich laboratoriów diagnostyki medycznej do nowych warunków. Stowarzyszenie zorganizowało już kilka krajowych i międzynarodowych konferencji oraz wiele szkoleń na tematy związane z diagnostyką i leczeniem zakażeń, tworzeniem biofilmu przez drobnoustroje, systemami jakości w diagnostyce medycznej i innymi niezwykle aktualnymi zagadnieniami z mikrobiologii klinicznej.
Polskie Towarzystwo Podologiczno-Podiatryczne
Polskie Towarzystwo Podologiczno-Podiatryczne jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem.
Powstało po to, by integrować działania różnych środowisk na rzecz rozwoju podologii i podiatrii w Polsce. Jednym z głównych celów działania Towarzystwa jest podejmowanie inicjatyw zmierzających do rejestracji zawodu podologa w Polsce, oraz powołanie i/lub rejestracja specjalizacji podiatrycznej dla lekarzy i pielęgniarek. W ramach działań Towarzystwo pragnie również doprowadzić do ustanowienia poradni specjalistycznej leczenia stopy cukrzycowej.
Polskie Towarzystwo Podologiczno-Podiatryczne kładzie nacisk na rozwijaniu świadomości społecznej dotyczącej podologii i podiatrii oraz wspiera rozwój naukowy i zawodowy środowisk związanych z podologią i podiatrią.