W dniach 20–22 października odbyła się I edycja Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego. Do Hotelu Kasprowy w Zakopanem przyjechało 600 osób – specjalistów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii. Zachęcamy do obejrzenia wideorelacji oraz galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.

– Szanowni Państwo, mamy ogromny zaszczyt i przyjemność powitać Państwa na pierwszym Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego! To pierwszy raz, kiedy spotykamy się wspólnie w Zakopanem, w tak licznym gronie, aby rozmawiać o ważnym dla nas wszystkich temacie innowacji w anestezjologii i intensywnej opiece – powiedział podczas wykładu inauguracyjnego dr n. med. Paweł Witt, Przewodniczący Komitetu Naukowego I FPA.

– Serdecznie witamy wybitnych specjalistów z całej Polski, którzy zdecydowali się uczestniczyć razem z nami w pogłębionym dialogu dotyczącym rozwoju anestezjologii i intensywnej terapii, a także pracy w szpitalnych oddziałach ratunkowych naszych rodzimych ośrodków. Szanowni Państwo, Pierwsze Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego uważamy za otwarte! – ogłosiła mgr Małgorzata Jadczak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego I FPA.

Treść wykładów była różnorodna. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy miał coś dla siebie. Oprócz podstawowych tematów związanych z bezpieczeństwem i współpracą w obszarze zespołów pielęgniarskich, jatrogennymi powikłaniami anestezjologicznymi, nie zabrakło nowości z zakresu:

  • neuroprotekcji,
  • medycyny hiperbarycznej,
  • bronchofiberoskopii,
  • terapii natleniania pozaustrojowego ECMO, a także
  • umiejętności miękkich jak przywództwo w placówkach medycznych, w tym strategii tzw. szpitali magnesów i mentoringu.

Konferencja I Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego została zorganizowana przez Klinikę Anestezjologii I Intensywnej Terapii Dla Dzieci UCK WUM, Szpital Powiatowy im. dr. T. Chałubińskiego w Zakopanem oraz wydawnictwo naukowe Evereth Publishing.

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami ekspertów w podsumowaniu wideo pierwszej edycji Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego!