Zachęcamy do zapoznania się z relacją z konferencji naukowo-szkoleniowej Oparzenia 2021, która odbyła się w dniach 18–20 listopada 2021 r. w Zakopanem.

Ogólnopolska konferencja naukowa „Oparzenia 2021” zgromadziła w Zakopanem wybitnych specjalistów zajmujących się tematyką leczenia ran oparzeniowych. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Procedury postępowania z chorym oparzonym”. W trakcie czterech sesji tematycznych oraz trzech paneli dyskusyjnych eksperci omówili zasady postępowania z chorym oparzonym na miejscu wypadku, w oddziałach ratunkowych i szpitalnych.

Przewodniczącymi Komitetu Naukowego konferencji byli Prof. dr hab. n. med. Jerzy Strużyna, Konsultant Krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej, oraz Dr hab. n. med. Anna Chrapusta, ceniona specjalistka chirurgii plastycznej.

Organizatorem konferencji było wydawnictwo Evereth Publishing we współpracy ze Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, Małopolskim Centrum Oparzeniowo-Plastycznym, Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej oraz Szpitalem Powiatowym im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Przeczytaj wypowiedzi ekspertów i obejrzyj galerię zdjęć z konferencji „Oparzenia 2021”: