IX Konferencja PTPR zgromadziła ponad 200 uczestników głodnych pogłębiania wiedzy z zakresu medycyny ratunkowej. Zobacz fotorelację i przeczytaj wywiad z Prezesem Towarzystwa, Markiem Maślanką.

W dniach 1–3 czerwca 2022 r. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem odbyła się 9. edycja konferencji Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego pod hasłem: „Wiedza ma moc!”.

W spotkaniu wzięło udział około 200 osób z całej Polski, zainteresowanych udziałem w wysokomerytorycznych wykładach prowadzonych przez wybitnych ekspertów z dziedziny medycyny ratunkowej. Poza pielęgniarkami ratunkowymi, na konferencji nie zabrakło ratowników medycznych oraz lekarzy, którzy wspólnie debatowali na temat wymagającej pracy w miejscu wypadku. Spotkanie było ponadto szansą na kontakt z przedstawicielami ośrodków współpracujących z przedstawicielami ratownictwa medycznego.

W rozmowie z portalem EverethNews Prezes PTPR i Przewodniczący Komitetu Naukowego, Marek Maślanka opowiedział o najważniejszych zagadnieniach praktycznych i teoretycznych, które zostały poruszone podczas konferencji, a także o kierunkach rozwoju pielęgniarstwa ratunkowego, znaczeniu interdyscyplinarnej wymiany doświadczeń oraz swoich własnych przemyśleniach na temat ogromnej wagi takich naukowych wydarzeń.

IX Konferencję PTPR zorganizowali: Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego, Szpital Powiatowy im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz wydawnictwo naukowe Evereth Publishing.

Przeczytaj wywiad i obejrzyj fotorelację: