W dniach 31.05–02.06 2023 r. w Zakopanem odbyło się II Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego. Na to wydarzenie przyjechało ponad 650 osób z całej Polski. Konferencja cieszyła się ogromną popularnością nie tylko wśród wykładowców, ale również wśród uczestników.

Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego jest miejscem, gdzie spotykają się specjaliści, osoby na co dzień pracujące w oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii jako personel pielęgniarski, lekarki i lekarze, a także m.in. zespoły ratownictwa medycznego. Konferencja jest również niepowtarzalną okazją dla studentów i osób dopiero zaczynających pracę w zawodzie.

– Zeszłoroczna, inauguracyjna edycja konferencji przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Sale wykładowe i warsztatowe zgromadziły ponad 600 osób. Dzisiaj jest nas jeszcze więcej. Tak liczna odpowiedź na zeszłoroczne forum jest niezaprzeczalnym dowodem, że poprzednia konferencja jest potrzebna dla całego środowiska medycznego – powiedział podczas inauguracji dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt, Przewodniczący Komitetu Naukowego konferencji II Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego.

– Bez Was tej konferencji by nie było. Jest mi niezmiernie miło powitać przedstawicieli studenckich kół naukowych. To dla nas zaszczyt, że już na poziomie studiów młodzi ludzie interesują się takimi eventami, wystąpieniami. Cieszymy się, że spełniamy oczekiwania tych, którzy jeszcze nie weszli do zawodu, a za chwilę w nim będą – dodała mgr Małgorzata Jadczak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego.

II FPA dało także niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń, zadawania pytań tuż po zakończonym wykładzie.

– Pierwszy raz uczestniczę w konferencji, w której dyskusja odbywa się bezpośrednio po każdym wystąpieniu. Uważam, że jest to wspaniałe rozwiązanie z uwagi na to, że wszyscy są na bieżąco z określonym zagadnieniem i tematem. Otwarta dyskusja, która jest promowana przez moderatorów, powoduje, że wszyscy mają możliwość zabrania głosu i podzielania się swoim doświadczeniem – powiedziała w wywiadzie z naszym portalem dr n. o zdr. Lena Serafin z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Wśród Wykładowców konferencji znalazły się takie osobistości, jak m.in. mgr Mariola Łodzińska, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, dr Piotr Tomaka, Zastępca Dyrektora ds. medycznych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej, mgr Maciej Latos, Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Infuzyjnego czy mgr Zuzanna Konrady, Skarbnik Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran.

– Chylę czoło ku organizatorom, firmie Evereth Publishing za to, co zrobili. (…) Jestem zachwycony tym poziomem wiedzy, zjechała się najlepsza ekipa, jeśli chodzi o pielęgniarki anestezjologiczne i nie tylko. Jest tutaj bardzo dużo przedstawicieli różnych grup zawodowych – powiedział mgr Mateusz Rzońca, pielęgniarz i jeden z prelegentów podczas konferencji.

W imieniu Organizatora oraz Komitetu Naukowego z ogromną radością ogłaszamy, że w dniach 5–7 czerwca 2024 r. w Hotelu Bachleda Kasprowy w Zakopanem odbędzie się III Forum Pielęgniarstwa Anestezjologicznego! O szczegółach poinformujemy już wkrótce za pośrednictwem portali społecznościowych wydawnictwa Evereth.

Bądźcie na bieżąco i do zobaczenia w przyszłym roku!