W dniach 15–17 września odbyła się piąta edycja konferencji Forum Leczenia Ran. Gorąco zachęcamy obejrzenia galerii zdjęć oraz wideorelacji z tego wyjątkowego wydarzenia.

W dniach 15–17 września Zakopane znów stało się miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń, praktyki i dyskusji w dziedzinie leczenia ran. Do Hotelu Kasprowy zawitali wybitni eksperci tej specjalności, zarówno teoretycy, jak i praktycy na co dzień związani z leczeniem ran trudno gojących się.

Wydarzenie po raz kolejny powtórzyło swój sukces – do Zakopanego przyjechało niemal 1000 osób chętnych pogłębiania wiedzy i praktyki w tej trudnej dziedzinie, jaką jest leczenie ran.

W programie konferencji znalazło się aż 8 sesji, panele dyskusyjne, maraton case study oraz 17 warsztatów, a każde z nich cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Hasło przewodnie konferencji V Forum Leczenia Ran brzmiało „Leczenie ran interdyscyplinarnie – o ranach mówimy jednym głosem”. Dlaczego to właśnie interdyscyplinarność była jednym z najważniejszych aspektów dyskusji? Jak podkreślali eksperci, w leczeniu ran zaangażowanie specjalistów różnych dziedzin to konieczny element procesu terapeutycznego.

Przewodniczącymi Komitetu Naukowego byli dr hab. n. med. Marek Kucharzewski oraz dr hab. n. med. Anna Chrapusta, Prezes i Wiceprezes Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran.

Konferencja V Forum Leczenia Ran została zorganizowana przez Katedrę i Zakład Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Szpital Powiatowy im. dr. T. Chałubińskiego w Zakopanem oraz wydawnictwo naukowe Evereth Publishing.

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami ekspertów w podsumowaniu wideo tegorocznej edycji Forum Leczenia Ran!