W sobotę, 2 grudnia 2023 r., zakończyła się 15. Konferencja Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 uczestników – specjalistów różnych dziedzin – którzy spotkali się w Warszawie, by wspólnie pochylić się nad szeroko rozumianą tematyką kardiologii sportowej.

Bogaty program merytoryczny, ciekawe warsztaty i burzliwa sesja przypadków klinicznych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem specjalistów różnych dziedzin.

W takcie spotkania poruszono wiele aspektów związanych z opieką kardiologiczną nad pacjentem aktywnym fizycznie. Nie zabrakło również takich tematów, jak: zwalczanie dopingu w sporcie, zabezpieczenie imprez sportowych czy zajęcia wychowania fizycznego w szkole. Podczas konferencji obecnością zaszczycił nas również  Tomasz Mikulski, Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN, który przedstawił wykład pt. „Sędzia piłkarski – sportowiec wyczynowy”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie na konferencję i zainteresowanie, a także Komitetowi Naukowemu za przygotowanie świetnych wystąpień, które przyciągnęły na sale wykładowe mnóstwo słuchaczy. Dziękujemy również wszystkim Sponsorom i Wystawcom za zaprezentowanie najnowszych rozwiązań w dziedzinie kardiologii – firmom: ASPEL, Hagmed, Holsten Pharma, ProPlus, PWN i Schiller. Podziękowania kierujemy także do Patronów Honorowych – Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce”, Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego, Polskiej Agencji Antydopingowej, Polskiej Rady Resuscytacji, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej i Europejskiego Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Sercowo-Naczyniowymi – za ponowne zaufanie i wsparcie tego przedsięwzięcia.